Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kirgistan - Arrin Në 117 Numri I Të Vdekurve Nga Dhuna Ndëretnike
English

Kirgistan - Arrin Në 117 Numri I Të Vdekurve Nga Dhuna Ndëretnike

BISHKEK, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Bilanci nga dhuna ndëretnike që ka përfshirë jugun e Kirgistanit arriti në 117 të vdekur dhe 1 485 të plagosur, njoftoi sot Ministria kirgize e Shëndetësisë. ''Që prej ditës së enjte numri i të vrarëve ka arritur në 117 persona si pasojë e përleshjeve të dhunshme mes uzbekëve dhe kirgizëve në rajonet Osh dhe Xhalal-Abad'', theksoi ministria në një komunikatë. ''Sipas informacioneve më të fundit të paktën 1 485 persona janë plagosur dhe nga këta 779 ndodhen në spital'', shtoi ajo./ a.jor.
KOMENTE