English

Kontrolli, arrestohet i riu që u kap me pistoletë në trup

Pogradec, 14 Qershor, NOA – Mbajtja e njëpistolete TT në mënyrë të paligjshme, i ka kushtuar prangat e policisë një tëriu nga qyteti i Elbasanit.

Fjala është për 25-vjeçarin me emrin BexhetÇapja, i cili gjatë një kontrolli fizik të ushtruar nga forcat policore nëqytetin e Pogradecit, ka rezultuar se mbante të fshehur në trup një pistoletë.

Menjëherë është bërë i mundur arrestimi nëflagrancë i tij për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit”,parashikuar nga neni 278/2 i Kodit Penal.

Materialet i kaluan prokurorisë për hetime tëmëtejshme.

n.e/NOA

KOMENTE