Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kosove - Defekt Ne Transformator Nga Temperaturat E Larta
English

Kosove - Defekt Ne Transformator Nga Temperaturat E Larta

PRISHTINË, 14 Qershor /ATSH-B.Jashari/.- Temperaturat e larta në Kosovë shkaktojnë demtimin e transformatorit matës rrymor në një nënstacion në Prishtinë, i cili daton që nga vitet '80-te , njoftoi Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut-KOSTT. "Ekipet e KOSTT sh.a kanë ndërmarrë masa të menjëhershme dhe kanë eliminuar efektet e këtij defekti", thuhet në njoftimin e dhënë mbrëmë, ku shtohej se po punohet në kthimin e furnizimit me energji elektrike. Si pasojë, pa furnizim me energji elektrike ka mbetur nënstacioni NS 110/10 kV (kilovolt) Lipjani. Temperaturat në Kosovë dje dhe sot mbërrijnë deri rreth 35 gradë Celsius. /a.ke/
KOMENTE