Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lindje E Mesme - Flotilja - Ban Ki-Moon Rithekson, Duhet Një Hetim Ndërkombëtar
English

Lindje E Mesme - Flotilja - Ban Ki-Moon Rithekson, Duhet Një Hetim Ndërkombëtar

NJU JORK, 14 qershor /ATSH-ANSA/ - Për Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, "mbetet ende në tavolinë hipoteza për të hapur një hetim ndërkombëtar mbi blicin e marinës izraelite kundër flotiljes me anije humanitare për Gazën, edhe pas krijimit të një komisioni hetimor në Jerusalem", deklaroi sot Farhan Haq, zëdhënësi i sekretarit. "Ban Ki-moon është informuar për vendimin e Izraelit për të krijuar një komision hetimor, por propozimi i tij mbetet ende në tavolinë dhe vazhdohet të shpresohet për një përgjigje pozitive nga ana e qeverisë izraelite", shtoi zëdhënësi. Ditë më parë, Ban Ki-moon insistoi për hapjen e një hetimi të drejtuar nga ekspertë ndërkombëtar. Këshilli i Sigurimit të OKB-së kërkoi një hetim "të besueshëm dhe të paanshëm", por pa sqaruar nëse duhej të ishte edhe "ndërkombëtar". /e.v/
KOMENTE