Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Luksemburg - Fratini: Është Kërkuar Një Debat Politik Për Marrëdhëniet Be-Turqi
English

Luksemburg - Fratini: Është Kërkuar Një Debat Politik Për Marrëdhëniet Be-Turqi

or /ATSH-ANSA/ - Ministri i Jashtëm i Italisë, Franko Fratini, i kërkoi sot homologëve evropianë një "debat politik për qasjen evropiane drejt Turqisë". "Kërkesa është bërë në marrëveshje me ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe", deklaroi Fratini. "Nuk është në interes të Bashkimit Evropian që Turqia të ndjehet e braktisur nga Evropa dhe të gjejë vëmendje në rajone të tjera. Evropa gaboi duke mos i dhënë sinjale afrimiteti Turqisë. Ne nuk mund ta kemi luksin për ta humbur Turqinë, që është një partnere thelbësore", shtoi ministri italian gjatë një deklarate për shtyp pas përfundimit të mbledhjes së ministrave të Jashtëm të BE-së në Luksemburg. /e.v/
KOMENTE