Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ps: Qeveria Të Bëjë Transparencën E Situatës Ekonomike
English

Ps: Qeveria Të Bëjë Transparencën E Situatës Ekonomike

TIRANË, 14 Qershor/ATSH/.-Partia Socialiste i kërkoi sot qeverisë që të bëjë transparencën e situatës ekonomike të vendit, e cila, sipas saj, është e rrezikuar. "Në kushtet ku ndodhet sot ekonomia shqiptare shoqëruar dhe nga masat e gabuara që po ndërrmerr qeveria, rrezikon seriozisht. Mungesa e transparencës së situatës ekonomike, e cila nuk mund të bëhet nga institucione shërbëtore të qeverisë si INSTAT-i, e bën të paparashikueshme të ardhmen e ekonomisë shqiptare. Sali Berisha, sot ka detyrimin të bëjë transparencën e situatës sonë ekonomike", tha në një deklaratë për shtyp deputetja e PS-së, Mimi Kodheli. a.s//n.m/
KOMENTE