Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shemben objekte pa leje, përplasje në Vlorë
English

Shemben objekte pa leje, përplasje në Vlorë

Vlorë, 14 Qershor, NOA – Ndërsa kanë shkuar nëVlorë, me misionin për të shembur ndërtimet pa leje, forcat e policisë ndërtimorejanë konfliktuar me banorët e tyre.

Ky aksion është ndërmarrë nga InpektoriatiNdërtimor për të gjithë ata që kanë ndërtuar në mënyrë abuzive në bregdet dhe përtë cilët, vetë kreu i këtij institucioni, Gjergj Bojaxhi, është shprehur se nukdo të ketë asnjë tolerim.

Në vijim të veprimeve të ndërmarra në Ksamildhe Sarandë, ai do të përshkallëzohet tashmë edhe në Vlorë, për të pastruar kështuzonën e plazhit nga ndërtimet pa leje.

Sipas Bojaxhiut, pas punës në Ksamil,vendosmëria e Inspektoriatit për të çuar deri në fund vendimit, nuk diskutohet.

“Për shkak të fotografimit ajror dhe duke qenëse terreni ka shumë pyll ne mund të rishohim vendimin tonë në rastet kur nukkemi pasur vendimin e duhur, por kjo është individuale”, mësohet të jetëshprehur ai.

n.e/NOA

KOMENTE