English

Vodhi disa shezllone në një shtëpi, u kap edhe me pistoletë

Durrës, 14 Qershor, NOA – Ndërsa u kap dukevjedhur disa shezllone në një shtëpi, një personi gjatë kontrollit policor iugjend edhe një pistoletë model 54 dhe një krehër me 7 fishekë.

Fjala është për 22-vjeçarin Nezir Kola, lindurnë Kavajë dhe banues në Durrës, i cili ëhstë arrestuar menjëherë nga forcatpolicore, të cilat bëjnë me dijeni për agjencinë e Lajmeve NOA se i ndaluari eka kryer vjedhjen edhe në bashkëpunim me një person tjetër i cili ështëshpallur në kërkim.

Ky i fundit mësohet se është 21-vjeçari FatjonXhyvelaj, lindur e banues në qytetin e Durrësit, ndërsa banesa që kanë vjedhurshezllonat, mësohet se ishte e një personi me inicialet M.V.

Në cilesine e provës materiale u kap esekuestrua një pistoletë që Nezir Kola e mbante pa leje, sikundër u sekuestruaedhe automjeti tip Renault me targa DR 5099 B.

Materialet proceduriale për veprat penale të vjedhjesdhe mbajtjes pa leje të armëve luftarake, iu kaluan për ndjekje prokurorisë së Durrësit.

n.e/NOA

KOMENTE