English

RENEA ekzekuton 67 vjeçarin e shpallur në kërkim

Temal, (Shkodër), 15 qershor, NOA – Forcat RENEA të policisë kanë ekzekutuar sot një të kërkuar për vrasje. Bëhet fjalë për 67 vjeçarin, Lazër Pal Vuksani, i cili është vrarë nga policia pasi ka qëlluar në drejtim të saj.

Korrespodenti i agjencisë, NOA njofton se policia ka rrethuar fillimisht banesën ku gjendej i kërkuari nga policia.

Pas thirrjes së policisë për tu dorëzuar, Vuksani ka nisur të qëlloj mbi policinë, gjë që ka sjellë dhe kundërpërgjigjen e forcave të rendit.

Vuksani është dënuar nga gjykatat me 23 vite burg dhe prej vitesh ka qënë në kërkim nga policia.

m.xh/NOA (vijon)

KOMENTE