English

Afrikë e Jugut 2010, Rooney: Ky është një Botëror i mërzitshëm

Afrikë e Jugut, 17 Qershor NOA - Sulmuesi kryesor i përfaqësueses angleze Wane Rooney duket se është shumë i zhgënjyer nga ky Botëror i cili ka marrë nismën e tij në Afrikën e Jugut.

Ai ka folur në lidhje me ndeshjen e ekipit të tij ndaj SHBA-së ka theksuar se kundërshtarët arritën të gjuanin në portën e tyre vetëm dy herë dhe patën shumë fat në këto raste.

“Për momentin nuk jam i kënaqur nga mbarëvajtja e këtij Botërori por shpresoj se gjithçka do të përmirësohet. Jam i sigurt se në sfidën e ardhshme me Algjerinë do të arrijmë në marrjen e tre pikëve”, - përfundoi sulmuesi i United.

r.b/NOA

KOMENTE