Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Axhenda, 17 Qershor, Atsh
English

Axhenda, 17 Qershor, Atsh

Ora 10:00 Kuvendi mblidhet në seancën plenare të radhës. Ora 15.00- Në Hotel Rogner mbahet ceremonia e mbylljes e projektit te Bashkimit Evropian ne ndihme te sistemit shqiptar te drejtesise, EURALIUS II, ku do të jenë Shefi i Delegaciont te Bashkimit Evropian ne Tirane, Ambasadori Helmuth Lohan, Ministri i Drejtesise, Bujar Nishani, Kryetarja e Gjykates se Larte, Shpresa Becaj, perfaqesues te sistemit te drejtesise, aktore nderkombetare, perfaqesues te ambasadave te vendeve anetare te Bashkimit Evropian ne Tirane. SHKODËR, Ora 09.00- Në hollin e teatrit "Migjeni" zhvillohen homazhe në nderim të këngëtares Florinda Gjergji. KOSOVË -Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pritet të zhvillojë sot në Bruksel takime me udhëheqës të lartë të Bashkimit Evropian, NATO-s dhe shtetit belg. - Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, është nisur për vizitë shtetërore në Malavi, me ftesë të Presidentit të këtij shteti, Bingu Wa Mutharika. Ora 10:00 -Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Christopher Dell, viziton Parteshin.
KOMENTE