English

E habitshme, qëllon veten me pistoletë, shtypet nga një kamion dhe është ende gjallë

Afrikë e Jugut, 18 Qershor NOA - Një burrë në Afrikën e Jugut edhe pse ka qëlluar me pistoletë në gojë veten e tij dhe më pas është shkelur nga një kamion sërish është në jetë. Aktualisht ai është i shtruar në spital dhe është në gjendje tepër të rëndë por siç theksojnë melit të qëndrueshme pra, jashtë rrezikut për jetën.

Mjekët kanë deklaruar se bëhet fjalë për një tentim për vetëvrasje në të cilin burri ka qëlluar veten e tij në fytyrë teksa ka qenë i ulur në sedijen e makinës së tij.

Plumbi, sipas tyre ka kaluar nëpër gojën e tij dhe ka ndaluar në kafkë. Pas kësaj ende në gjendje të ndërgjegjshme ai ka dalë nga makina në përpjekje për të kaluar rrugën dhe aty është përplasur nga një kamion.

Një ngjarje me të vërtetë e habitshme kjo që ka ndodhur në Afrikën e Jugut ku dhe pas shumë peripecish për të vrarë veten ai është sërish në jetë.

r.b/NOA

KOMENTE