English

Titujt E Lajmeve Kryesore Te Transmetuara Diten E Djeshme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI NIS SEANCA PLENARE E KUVENDIT BEKIM FEHMIU, NJË ARTIST I JASHTËZAKONSHËM TOPI: NDARJA NGA JETA E ULVI VEHBIUT, HUMBJE E MADHE PËR PSIKIATRINË SHQIPTARE BERISHA APEL PS-së T'I RIKTHEHET TRADITËS MË TË MIRË TË BASHKËPUNIMIT PARLAMENTAR SEKRETARJA E SHTETIT GJERMAN, GODRUN KOOP: SHQIPËRIA PROGRES TË MADH EKONOMIK RUÇI: PS, NË PARLAMENT PËR TË MARRË PËRGJEGJËSITË PËR INTEGRIMIN E VENDIT DHE LIBERALIZIMIN E VIZAVE KUVENDI MIRATON LIGJIN PËR TRAJTIMIN FINANCIAR TË FAMILJARËVE TË PUNONJËSVE TË RËNË NË KRYE TË DETYRËS KUVENDI, NJË MINUTË HESHTJE NË NDERIM TË BEKIM FEHMIUT RAMA: ZGJIDHJA E KRIZËS POLITIKE PËRMES KOMPROMISIT ËSHTË E MUNDSHME DEKRETET E PRESIDENTIT-MAXHORANCA DHE OPOZITA DEBATOJNË NË SALLËN E KUVENDIT PËR MËNYRËN E VOTIMIT BERISHA VLERESON ARRITJET E RENDESISHME PER KONSOLIDIMIN E PAVARESISE SE KOSOVES KOMPANIA KINEZE CNEEC SHPREH INTERESIN PER TE SHTRIRE INVESTIMET NE SHQIPERI KRYEMINISTRI BERISHA TAKOHET ME PERFAQESUES TE KOMPANIVE TE HUAJA NISHANI: GATI STRATEGJIA PËR REFORMËN NË SISTEMIN E DREJTESISE LOHAN: KONSENSUSI POLITIK DHE ZBATIMI I LIGJIT, KUSHT PËR INTEGRIMIN NË BE TOPI DEKRETON LIGJIN "PËR AKCIZAT" TEKNOLOGJIA E INFORMACIONIT, MUNDËSI TË SHUMTA PER FORCIMIN E DEMOKRACISË DHE SHTETIT LIGJOR LAJME NGA BOTA OKB: KRIMI I ORGANIZUAR NDËRKOMBËTAR RREZIK PËR PAQEN DHE SOVRANITETIN E KOMBEVE MALAVI RIKONFIRMON PËRKRAHJEN E FUQISHME PËR KOSOVËN SERBI - KËRKIMI I MLLADIÇ VAZHDON KINË - ARRIN NË 46 VIKTIMA DHE 50 TË ZHDUKUR BILANCI I PËRMBYTJEVE NË JUG TË VENDIT BASHKIMI EVROPIAN VENDOS SANKSIONE MË TË ASHPRA SE OKB-ja KUNDËR IRANIT KOSOVA PRET UDHËRRËFYESIN PËR LIBERALIZIMIN E VIZAVE, NË FUND TË VERËS EKON - MERKEL: BANKAT DHE TREGJET FINANCIARE DUHET TË TAKSOHEN ANKARA - MEDIA: TURQIA UL NIVELIN E MARRËDHËNIEVE ME IZRAELIN NË RANG AMBASADORËSH KROACI - PARLAMENTI NDRYSHON KUSHTETUTËN PËR PAKICAT ETNIKE /a.ke/
KOMENTE