English

Danimarkë - Tre Viktima Dhe 36 Të Plagosur Nga Askidenti I Një Automjeti Turistësh

KOPENHAGË, 18 qershor /ATSH-AFP/ - Tre persona mbetën të vdekur dhe 36 të tjerë u plagosën ndërkohë që automjeti me të cilin u përmbys gjatë një ekskursioni turistik në ishullin e Mandoe, në perëndim të Danimarkës, njoftuan burime policore. Autobusi, "Saelen" (foka"), transportonte një grup prej mbi 40 turistë danezë në ishullin e mirënjohur danez, të mbiquajtur "perla e Vadehavet". Automjeti me të cilin udhëtonin turistët , ishte një lloj specifik që përdoret kryesisht për transportin e turistëve drejt ishullit Vadehavet. Shkaqet e aksidentit nuk janë zbuluar ende./ /i.p/
KOMENTE