English

Afrikë e Jugut 2010, Alonso: Nuk lejohen më gabime

Afrikë e Jugut, 20 qershor NOA - “Tashmë nuk mund të gabojmë më.”

“Duhet të jemi mjaft të kujdesshëm. Ndeshja me Hondurasin do të jetë vendimtare dhe nuk duhet të mendojmë rezultat tjetër përveç, fitores”. Ishin këto fjalët e Xabi Alonsos në lidhje me situatën e Spanjës në këtë Botëror, ku ai ka deklaruar se skuadra e tij duhet të mendojë vetë për fitoren në ndeshjen e ardhshme.

Spanja e cila zhgënjeu në ndeshjen e parë të saj me Zvicrën, tashmë kërkon të rikuperojë pozitën e saj dhe si rrjedhojë lojtarët e ekipit janë mjaft të karikuar për të zhvilluar një ndeshje sa më të mirë me Hondurasin dhe për të qenë të qetë më pas në sfidën tjetër që i pret me Kilin.

r.b/NOA
KOMENTE