English

Afrikë e Jugut 2010, Eto'o:Eleminimi, zhgënjimi më i madh në karrierën time

Pretoria, 20 qershor, NOA – Zhgënjimi më i madh në karrierën time...

Kështu e ka cilësuar ylli i kombëtares së Kamerunit, Samuel Eto'o, eliminimin e Kamerunit pas ndeshjes me Danimarkën.

“Kisha planifikuar gjithë sezonin tim futbollistik për të bërë një prezantim të vërtetë në Kupën e Botës, në mënyrë të tillë që të shkoja shumë më larg se ndeshjet në grup, por aventura jonë në këtë botëror për fat të keq do të përfundojë pas pesë ditësh me shumë keqardhje e lotë dëshpërimi”, deklaroi për mediat në afrikën e Jugut, sulmuesi i njohur i Kamerunit dhe i Interit.

“Tashmë lipset të mendojmë për të bërë një figurë të mirë në ndeshjen me Holandën, që natyrisht nuk do të jetë e lehtë, por duhet që ta mbyllim aventurën e Afrikës së Jugut 2010 me dinjitet”, theksoi në një konferencë për shtyp ylli kameruans, Samuel Eto’o.

Mit/NOA

KOMENTE