English

Ndeshjet e Botërorit që luhen sot

Johanesburg, 20 qershor, NOA – Ndeshjet e kampionatit botëror që do të luhen sot në Afrikën e Jugut janë; Sllovaki – Paraguai, në orën 13:30, Itali - Zelanda e Re në orën 16:00 dhe Brazil Bregu i Filidshtë në orën 20:30.

Ndërkohë që dje u luajtën ndeshjet e grupit E. Ndeshja Holandë – Japoni përfundoi me rezultatin 1:0. Ndeshja Ganë – Australi përfundoi me rezultatin 1:1 dhe ndeshja mes Kamerunit dhe Danimarkës përfundoi me rezultatin 1:2

Ndeshjet e sotme

Sllovaki – Paraguai ora 13:30

Itali - Zelanda e Re ora16:00

Brazil Bregu i Filidshtë. Ora 20:30

m.xh/NOA

KOMENTE