English

Soft News - Obama Në Garë Në Facebook Me... Lady Gaga!

LOS ANXHELES, 27 qershor /ATSH-MIA/ - Lady Gaga dhe presidenti amerikan, Barack Obama nuk kanë shumë të përbashkëta, ndërkohë që në rrjetin social facebook janë rivalë në një konkurs popullariteti. ''Njëri nga këta dy mund të vendosë rekord gjatë kësaj fundjave'', njoftoi televizioni informativ amerikane, CNN. Ylli i popit dhe presidenti amerikan janë shumë pranë në garën për t'u bërë personat e parë që kanë mbi 10 milionë admirues në rrjetet sociale. Obama deri tani udhëheq me 9 058 881 admirues, ndërsa Lady Gaga 9 023 966 admirues. Administratorët e faqes në facebook të presidentit janë "Organizing for America", ndërkohë që në të vendosen foto nga konferencat e shtypit të Obamës me gazetarët. Admiruesit e faqes në facebook të Lady Gagas mund të informohen për koncertet, por edhe për biografinë e saj./ a.jor.
KOMENTE