English

Algjeri - Të Paktën 11 Policë Të Vrarë Nga Një Grup Islamikësh

ALGJERI, 30 qershor /ATSH-AFP/ - Të paktën 11 policë algjerian u vranë sot në orët e para të mëngjesit pranë Tinzautinës, në kufirin mes Algjerisë dhe Malit në jug, nga një grup islamikësh, njoftoi sot e përditshmja ''El Watan''. Policët u vranë pranë Tinzautines, në rajonin Tamnarasset, rreth 2 000 kilometra në jug të algjerisë ndërkohë që po patrullonin në terren'', shton e përditshmja. ''asësit kanë shkatërruar gjithashtu makinat e tyre dhe u kanë marrë armët'', theksoi i njëjti burim./ /ec/ a.jor.
KOMENTE