English

Reali i Madridit kryen goditjen e parë të merkatos, quhet Di Maria

Madrid, 30 Qershor NOA - Vjen goditja e parë e rëndësishme për Realin e Madridit në këtë sezon të ri të merkatos. Lojtari mban emrin e Angel Di Maria, futbollist i klasës 1988, i cili këtë vit luajti për skuadrën e Benfikës është dominuar dhe si futbollisti më i mirë në Ligën Portugeze.

Kjo marrëveshje u arrit për shifrën e 25 milionë eurove, të cilat shkuan në drejtim të klubit të Benfikës duke bërë të mundur transferimin e Di Marias në Madrid.

r.b/NOA

KOMENTE