Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bep Shiroka, Figurë E Paharruar Për Artdashësit Shqiptarë
English

Bep Shiroka, Figurë E Paharruar Për Artdashësit Shqiptarë

- Kryeministri Berisha i dërgoi sot një mesazh ngushëllimi familjarëve të aktorit të njohur shkodran, Bep Shiroka- TIRANE, 3 Korrik/ATSH/.-Kryeministri Berisha, në një mesazh ngushëllimi dërguar sot familjarëve të aktorit të njohur shkodran, Bep Shiroka, i cili u nda nga jeta dy ditë më parë, vlerëson se aktori i madh shkodran, "me interpretimin e tij mbresëlënës, në kinematografi dhe teatër u ka falur spektatorëve shqiptarë shumë role interesante, që do të ruhen gjatë në kujtesën e tyre". Zyra e shtypit e Kryeministrisë bëri të ditur se në këtë mesazh ngushëllimi Kryeministri Berisha nënvizon se "Bep Shiroka, me humorin e natyrshëm shkodran, të derdhur me shumë mjeshtëri në role kinematografike të shkëlqyera, do të mbetet gjithmonë një figurë e paharruar për Shkodrën dhe për të gjithë artdashësit shqiptarë, të cilët do ta kujtojnë me nostalgji dhe nderim këtë artist fisnik". /s.s./
KOMENTE