Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hillary Clinton Në Poloni Për Një Fjalim Për Demokracinë Në Botë
English

Hillary Clinton Në Poloni Për Një Fjalim Për Demokracinë Në Botë

KRAKOVI (Poloni), 3 korrik /ATSH-AFP/ - Shefja e diplomacisë amerikane, Hillary Clinton mbërriti sot në Krakovi, në jug të Polonisë ku do të mbajë një fjalim duke konfirmuar angazhimin e administratës Obama në mbështetje të demokracisë në botë. ''Ajo do të insistojë mbi rëndësinë e demokracisë, transparencës së shoqërisë dhe lirisë së shtypit", theksoi një zyrtar i lartë amerikan që po udhëtonte me sekretaren e shtetit. Clinton do t'i drejtohet të deleguarve të 75 vendeve të mbledhura në ''Komunitetin e Demokracive'', një iniciativë amerikano-polake ndërmarrë në vitin 2000 nga ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright dhe ministri polak i Punëve të Jashtme të asaj kohe, Bronislaw Geremek./ /ec/ a.jor.
KOMENTE