Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Humbja me Holandën, trajneri i Brazilit jep dorëheqjen
English

Humbja me Holandën, trajneri i Brazilit jep dorëheqjen

Johanesburg, 3 Korrik, NOA – Humbja e djeshme e kombëtares braziliane nga Holanda dhe eliminimi nga Kampionati Botëror i Futbollit “Afrika e Jugut 2010” e ka detyruar trajnerin e Brazilit, Karlos Dunga, që të japë dorëheqjen.

Në fakt, Dunga e kishte paralajmëruar largimin e tij nga drejtimi i ekipit edhe më herët, nëse nuk do të arrinte dot rezultate në këtë eveniment të madh sportiv.

Brazili u ndesh me Holandën në ndeshjen e parë të çerekfinales së Kampionatit Botëror të Futbollit dhe humbi me rezultatin 1:2. Ndërkaq, sot zhvillohen edhe dy takimet e fundit çerekfinale, Argjentinë-Gjermani dhe Paraguaj-Spanjë.

n.e/NOA

KOMENTE