Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kirgistan - Otunbajeva Merr Postin E Presidentes
English

Kirgistan - Otunbajeva Merr Postin E Presidentes

BISHKEK, 3 korrik /ATSH-AFP/ - Roza Otunbajeva u betua sot si presidente e Kirgistanit duke u shndërruar në gruan e parë që merr këtë post në historinë e ish-republikës sovjetike të Azisë Qendrore, që para pak kohësh u përfshi nga protestat ndëretnike, njoftuan burime të ndryshme. Ish-ambasadore e Kirgistanit në Britaninë e Madhe, Otunbajeva u emërua presidente në detyrë pas dhunës së përgjakshme ndëretnike të prillit që shkaktoi 87 të vdekur dhe 400 000 të shpërngulur./ a.jor.
KOMENTE