Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mihallaq Andreas i akordohet titulli “Personalitet i shquar”
English

Mihallaq Andreas i akordohet titulli “Personalitet i shquar”

Korçë, 3 Korrik, NOA – Këngëtari dhe krijuesi i njohur muzikor, Mihallaq Andrea, ka përfituar dje titullin e nderit “Personalitet i shquar” për qytetin e Korçës.

Lajmi konfirmohet nga korrespondenti i agjencisë së Lajmeve NOA, sipas të cilit, titulli i lartpërmendur i është akorduar Andreas nga Qarku i Korçës, duke e bazuar atë në kontributin e madh që ky këngëtar ka dhënë në promovimin e vlerave muzikore të këtij qyteti në kulturën shqiptare në tërësi.

Ai tashmë quhet “Magjistari i serenatave korçare” dhe një njeri që gjithë jetën e ka lidhur me këtë gjini muzikore.

E ky titull është vlerësuar në Korçë nga ekspertët si i merituar për njeriun që u godit fuqishëm nga diktatura, por edhe fati i keq në jetën e tij.

n.e/NOA

KOMENTE