Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Në kërkim policor nga Kosova, kapet në Qafë Thanë i dënuari për grabitje
English

Në kërkim policor nga Kosova, kapet në Qafë Thanë i dënuari për grabitje

Pogradec, 3 Korrik 2010 NOA – Një person i dënuar për krimin e grabitjes dhe i shpallur si person në kërkim, është pikasur sot në vendkalimin kufitar të Qafë Thanës dhe është arrestuar nga policia shqiptare pas verifikimeve të kryera.

Drejtoria e Policisë së Qarkut Korçë tha se arrestimi i 30 vjeçarit Sedat Gashi, lindur dhe banues ne Prizren ne shtetin e Kosovës u bë në Piken e Kalimit Kufitar Qafë Thane nga verifikimet e bëra ku ka rezultuar si person ne kërkim.

Gjykata e Pejës, e ka denuar Sedat Gashin me 4 vjet burg per veprën penale te “Grabitjes”.

Policia e Pogradecit tha se materialet per kete rast i kaluan Prokurorise se Rrethit Gjyqësor Pogradec per hetime te mëtejshme.

a.f/NOA

KOMENTE