Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Policia: Arrestohet Një Shtetas Kosovar Për Veprën Penale Të Grabitjes
English

Policia: Arrestohet Një Shtetas Kosovar Për Veprën Penale Të Grabitjes

TIRANË, 3 Korrik/ ATSH / - Policia e shtetit ka vëne sot në pranga shtetasin 30 vjecarin Sedat Gashi, lindur dhe banues në Prizren, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Pejës e ka dënuar me 4 vjet burg për veprën penale të "Grabitjes". Burime nga Policia e shtetit konfrimojë se, "arrestimi i këtij shtetasi u krye gjatë verifikimeve në Pikën e Kalimit Kufitar Qafë Thanë, ku ka rezultuar person në kërkim". Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Korçë ndaj shtetasit është marrë masa e arrestit dhe materialet i kanë kaluar Prokurorisë së rrethit gjyqësor Pogradec./s.d//n.m/
KOMENTE