Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Soft News - Shba - Schwarzeneger I Shqetësuar Nga Fshirja E Një Grafiti Patriotik
English

Soft News - Shba - Schwarzeneger I Shqetësuar Nga Fshirja E Një Grafiti Patriotik

LOS ANXHELES, 3 korrik /ATSH-AFP/ - Një flamur amerikan gjigant i pikturuar në bordurën e një autostrade kaliforniane pas atentateve të 11 shtatorit u fshi nga administrata e transporteve, një veprim i pamenduar mirë sipas guvernatorit Arnold Schwarzeneger, një ditë nga festa kombëtare amerikane. "Jam njoftuar që administrata kaliforniane e transporteve Caltrans ka fshirë kohët e fundit një afresk patriotik dhe me një interes të madh, pikturuar në bordurën e autostradës 680 pas ngjarjeve tragjike të 11 shtatorit'', deklaroi guvernatori në një komunikatë. ''Reagimi, disa ditë para festës së pavarësisë amerikane, reflektimi i lirisë që ne kemi mundësi të gëzojmë në SHBA, është i pamenduar mirë'', konfirmoi ai. Ish-Terminatori përfundon komunikatën duke i kërkuar falje artistëve, afreskët e të cilëve kanë inspiruar automobilistët për tetë vjet e gjysmë./ /ec/
KOMENTE