Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sondazhi në SHBA: Franklin Rusvelt, presidenti më i mirë
English

Sondazhi në SHBA: Franklin Rusvelt, presidenti më i mirë

Nju Jork, 3 Korrik, NOA – Franklin Rusvelt është zgjedhur sërish si presidenti më i mirë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës gjatë një sondazhi të zhvilluar në këtë vend.

Kështu, i organizuar për të pestën herë nga Instituti Kërkimor i Kolegjit Siena në Nju Jork. me 230 studiues, ekspertë dhe historianë presidencialë, studimi tregoi sesi Franklin Rusevelt ka qenë gjithnjë në krye të listës.

Pjesëmarrësit u pyetën të kategorizojnë të 43 presidentët amerikanë në një numër fushash, përfshirë arritjet e tyre, inteligjencën, rolin udhëheqës, integritetin, dhe gadishmërinë për të bërë kompromis.

E që nga viti 1982, Franklin Rusvelt kryeson, ndërsa vendin e dytë e mban kushëriri i tij i largët, Theodore Roosevelt, për t’u pasuar nga Abraham Linkolni, George Uashingtoni dhe Thomas Jeffersoni.

Ndërsa George Bush, është renditur në vend të 39-të nga 43 presidentë gjithsej, kurse i ati i tij, në vendin e 22-të.

n.e/NOA

KOMENTE