English

Klinton viziton Azerbaxhanin

Baku, (Azerbaxhan), NOA, 4 korrik, NOA - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton po viziton Azerbaxhianin. Në Baku Klinton do të takohet me presidentin Ilham Aliev ku do të diskutojë çështjet rajonale, përfshi dhe konfliktin në Nagorni Karabak, një enklavë brande Azerbaxhianit e populluar nga armenë.

Klinton po zhvillon një turne diplomatik në disa vende të Evropës Lindore dhe në Kaukaz.

Në Poloni ajo nënshkroi marrëveshjen për mbrojtjen raketore.

NOA

KOMENTE