Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Holanda mund Uruguain, vazhdon luftën për finalen
English

Afrikë e Jugut, 6 Korrik 2010 NOA – Sapo ka përfunduar ndeshja e futbollit mes Uruguait dhe Holandës, me fitoren e ngushtë të kësaj të fundit.

Holanda arriti të shënojë tri herë në portën uruguaiane duke rrëmbyer fitoren e ndeshjes dhe duke i hapur kështu rrugën kalimit në finale, por Uruguaji mbeti pas vetëm me një më pak.

Në pjesën e parë u shënuan dy gola dhe skuadrat u larguan nga fusha me rezultat të barabartë 1-1.

Por në pjesën e dytë, ofensiva holandeze ishte e dukshme sepse ata shënuan edhe dy herë të tjera në portën urugajane dhe Uruguaji një gol të dytë në minutën e dytë shtesë, duke mbyllur ndeshjen me rezultatin 2-3.

Golat për Holandën i shënuan Bronkhorst në minutën e 10-të, Shnajder në minutën e 70-të dhe Roben vetëm tre minuta më vonë, në minutën e 73-të.

Kurse goli i parë për Uruguajin u shënua në minutën e 41-të dhe i dyti nga Pereira në minutën e 92-të. Ndeshja u mbyll pas 5 minutash shtesë.

Skuadra e Uruguait do te ndeshet per vendin e trete apo te katert.Uruguai (4-4-2) 1 Muslera, 16 M. Pereira, 6 Victorino, 3 Godin, 22 Caceres, 15 Perez, 17 Arevalo, 5 Gargano, 11 A. Pereira, 7 Cavani 10 Forlan, 13 Abreu, (12 Castillo, 23 Silva, 8 Eguren, 2 Lugano, 20 A. Fernandez, 14 Lodeiro, 5 Gargano, 18 Gonzalez, 19 Scotti, 21 S. Fernandez, 13 Abreu). Trajner.: Tabarez

HOLANDA (4-2-3-1): 1 Stekelenburg, 12 Boulahrouz, 3 Heitinga, 4 Mathijsen, 5 Van Bronckhorst, 6 Van Bommel, 14 de Zeeuw, 7 Kuyt, 10 Sneijder, 11 Robben, 9 Van Persie (16 Vorm, 22 Boschker, 13 Ooijer, 15 Braafheid, 18 Schaars, 20 Afellay, 19 Babel, 17 Elia 21 Huntelaar, 23 Van der Vaart). Trajner: Van Marwijk

Arbitër: Irmatov (Uzbekistan)