English

Afrikë e Jugut 2010, Van Marwijk: Një spektakël i vërtetë të qenit në finale

Afrikë e Jugut, 8 Korrik NOA – “Mendoj se jemi në finale dhe kjo gjë është e jashtëzakonshme dhe ka ardhur momenti që të japim më të mirën tonë”. Këto ishin fjalët e tekniku të përfaqësues Holandeze Van Marwijk, i cili çoi ekipin e tij në finalen e Botërorit të Afrikë e Jugut 2010.

Sigurisht që duhet të përmirësohemi, - ka vijuar ai, duke theksuar: Të sulmojmë më shumë, por aktualisht kemi një mision për të përfunduar dhe duhet që të arrijmë deri në fund. Megjithatë është një spektakël i vërtetë të jesh në finale”, -

“Në ndeshjen me Uruguain luajtëm mjaft të arsyeshëm, ku në pjesën e dytë luajtëm shumë më mirë. Ndoshta duhet të tregoheshim më të kujdesshëm për të shënuar dhe golin e katërt pasi e krijuam këtë mundësi, por nuk arritëm ta finalizonim. Është e pabesueshme pasi ne ja dolëm mbanë, jemi që shtet i vogël, por jemi në finale”, - përfundoi tekniku holandez.

r.b/NOA

KOMENTE