English

Itali - Arrestohet Shefi I Klanit Më Të Madh Të ''Camorra''-S

ROMË, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Cesare Pagano, shefi i një prej klaneve më të fuqishëm ''Camorra''-s, mafia që operon në Napoli u arrestua sot, njoftoi policia napolitane. Pagano, 42 vjeç, i cili bënte pjesë mes 30 të arratisurve më të kërkuar në Itali kërkohej për vrasje, shoqëri mafioze dhe trafik droge. ''Ai u arrestua në shtëpinë e tij, pranë detit, në Licola, në veri të Napolit'', theksoi Vittorio Pisani, zyrtar i policisë lokale./ /ec/ a.jor.
KOMENTE