English

Lind në avion, hedh foshnjën në wc

Indi, 8 Korrik, N0A-Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në banjën e avionit të kompanisë së fluturimeve Turkmenistan Airlines gjatë fluturimit nga Ashgabat dhe qytetit Amritsar, në shtetin Punab të Indisë. Një grua e re ka lindur fshehtas fëmijën dhe më pas e ka hedhur në wc, duke u përpjekur të zhduket pas zbritjes.

Lajmi bëhet i ditur sot nga mediat në New Delhi. Vajza Amandeep Kaur Mann, 26 vjeçe dhe e pamartuar, sipas shtypit rikthehej në shtëpi pas mbarimit të studimeve në Turkmenistan. Zbulimi i trupit të vogël i mbërthyer në tualet është zbuluar nga ana e ekuipazhit gjatë kontrollit rutinë në fund të fluturimit. Policia ka ndaluar të renë Mann, e cila në fillim e ka mohuar këtë Mann përgjegjësi, por më vonë ka pranuar se është nëna e fëmijës, cili është shtruar në spital në kushte të rënda shëndetësore.

a.e./NOA

KOMENTE