English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Kosovë -Blair vlerëson arritjet në liri dhe pavarësi BB, vlerësim pozitiv për klimën e investimeve të huaja në Shqipëri Shkurtimi i shpenzimeve-Berisha: Ulim defiçitin buxhetor dhe nuk lejojmë rritjen e borxhit Ngjarja e ambasadave, prologu i thyerjes së diktaturës në Shqipëri Qeveria rrit nga 4 në 11 për qind rrogat e administratës Gjykata e Lartë/ Kuvendi miraton kandidatin Medi Bici, ndërsa rrëzon Sokol Çomon Berisha: Opozita të mos bëjë politikë duke sulmuar biznesin PE miraton rezolutën pro integrimit të Shqipërisë në BE Ambasadori i Holandës: Plani rregullues i Tiranës në sirtarin e bashkisë Lohan: Shqipëria përmbushi detyrimet për pastrimin nga minat Kuvend/ Ruçi: PE citon se palët duhet të kalojnë krizën Çifti Blair, gjithmone dy miq, qe do te mbeshtesin dhe perkrahin zhvillimin e Shqiperise Përfundojnë punimet për ndërtimin e unazës veriore të Korçës Kuvend/ Berisha: I bëj thirrje opozitës të nisim shqyrtimin e materialeve të votimit Topalli: Shqipëria nuk është më vend tranzit për trafikimin e fëmijëve Qeveria, mbeshtetje investitoreve te projektit turistik "Gose Island" ne Kavaje Blushi: Kryesia e PS-së përjashtoi arbitratisht rreth 100 kandidatë nga zgjedhjet për kryetarë në rrethe Vrasje ne sheshin "Avni Rustemi" ne kryeqytet Berat: Arkitektet franceze: Qyteti i pasur me vlera te trashegimise, te mrekullon MF: Drejt përfundimit drafti për rishikimin e buxhetit LAJME NGA BOTA Sllovaki - Liberalja Iveta Radicova emërohet kryeministre e re e vendit SHBA - Gates emëron Mattis në krye të operacioneve ushtarake në Irak dhe Afganistan Italia pa ''informacion'' të premten si pasojë e grevës së medias Kriza - Greqi - Parlamenti aprovon reformën e pensioneve Moti - Në Paris gjendje emergjence për shkak të valës së të nxehtit Ekon - Marrëveshje SHBA-BE kundër financimit për terrorizmin Bettencourt - Elizeu: Bien akuzat, rivendoset e vërteta Eurodeputetët miratojnë krijimin e shërbimit diplomatik të BE-së Itali - Arrestohet shefi i klanit më të madh të ''Camorra''-s KE: Kriza ekonomike ka rritur diskriminimin racial në Evropë Norvegji - Policia arreston tre persona të dyshuar për terrorizëm Bagdad - Të paktën 60 të vdekur nga atentatet kundër pelegrinëve shiitë Këshilli i Evropës i kërkon Greqisë forcimin e luftës kundër korrupsionit Berlusconi angazhohet personalisht për promovimin e turizmit në Itali Meksikë - Të paktën 15 të vdekur dhe 40 000 të pastrehë nga kalimi i stuhisë tropikale 'Aalex'' Greqia sërish e paralizuar nga një grevë e përgjithshme
KOMENTE