Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Fillon: Parisi Mbështet Krijim Të Dialogut Mes Kosovës Dhe Serbisë
English

Fillon: Parisi Mbështet Krijim Të Dialogut Mes Kosovës Dhe Serbisë

DUBROVNIK, 9 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez, François Fillon u shpreh se pas publikimit të opinionit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, (GJND), duhet të krijohet në mënyre progresive dialog mes Beogradit dhe Prishtinës. "Jam i mendimit se publikimi i ardhshëm i opinionit konstruktiv të GJND-së të thjeshtësoi krijimin progresiv të një dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës", deklaroi Fillon në Dubrovnik. ku ai mori pjesë në takimin ndërkombëtar mbi integrimin e Ballkanit në BE-së. "Këtë dialog paqësor, e mbështesim unanimisht, sepse do të përforcojë stabilitetin e Ballkanit Perëndimor dhe sepse është i nevojshëm për vazhdim të afrimit të Serbisë dhe Kosovës me Bashkimin Evropian", theksoi Fillon./ /i.p/
KOMENTE