English

Alarm i rremë për bombë në avionin e Air France

Rio de Zhanerio, 11 Korrik, NOA- Nuk ka pasur bombë në bordin e avionit Boeing 747 të kompanisë ajrore Air France në fluturimin nga Rio de Zhaneiro në Paris. Avioni është ulur në Recife (Brazil).

Lajmi konfirmohet nga vetë linja ajrore.

Në fluturimin nga Rio de Janeiro - Paris më 1 qershor 2009 avioni A330 i Air France ra në Atlantik në detin Recife me 216 pasagjerët dhe 12 anëtarët e ekuipazhit. Shkaku i aksidentit mbetet ende i panjohur.

a.e./NOA
KOMENTE