English

Erdogan Në Vizitë Zyrtare Në Serbi

BEOGRAD, 12 korrik /ATSH-TANJUG/ - Kryeministri turk, Recep Tayp Erdogan do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Serbi dhe do të takohet me zyrtarët më të lartë serbë për promovimin e bashkëpunimit dypalësh. Pritet që Erdogan të takohet me presidentin serb Boris Tadiç, me të cilin do të vizitojë edhe Novi Pazarin, qytet në jugperëndim të Serbisë. Erdogan vizitoi Serbinë për herë të parë në prill 2003./ a.jor.
KOMENTE