English

Pasqyra E Shtypit Shqiptar

TIRANË, 12 Korrik/ATSH/- Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të shtypit për ditën e sotme Gazeta Shqiptare VRASËS ME PAGESË PËR EKZEKUTIMIN E KONOMIT Zbardhet dosja e vitit 2002, si i vuri Franc Konomi gjobë 100 mijë dollarë biznesmenit shqitaro-maqedonas. Dënimi me 3 vjet e gjysëm burg dhe bashkëpunimi me Flamur Reçin. Policia çon për ekspertizë gëzhojat, merren në pyetje familjarët dhe miqtë. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Diploma e dytë, tarifat e shkollimit për të gjitha degët. Eksperti britanik, sot në Kuvend për ligjin e SHISH. Holanda në lot, Spanja shpalle kampione e Botës. Gazeta "Koha Jonë" PRONAT, SKEMË E RE PËR REGJISTRIMIN Mazhoranca kërkon amendimin e ligjit të pronave, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese. Qëndrimi i shoqatës "Pronësi me Drejtësi". Deputeti demokrat Eduard Halimi, propozon që titujt e pronësisë të jepen në një objekt të vetëm. Drafti përfshin përfundimin e regjstrimit elektronik të pronave. ZQRPP publikon numra telefoni për denoncime. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Opozita/ Bojkot socialist për zgjedhjen e kreut të PS në Tiranë. Masakra/ Berisha - Meta: "Srebrenica" të mos mbetet pa ndëshkim. Konsullatat/ Pasaportat biometrike, tani dhe në Greqi dhe Itali. Gazeta "Shqip" SHTYHEN PUNIMET E KUVENDIT, ÇËSHTJET E NXEHTA NË DISKUTIM Deri më 26 korrik do të kalojë ligji për SHISH-in, buxheti dhe emërimi i gjyqtarëve dhe ambasadorëve. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Policia gjen mikeshën e Franc Konomit. Emigrantët mund t'i tërheqin pasaportat edhe në kosullata. Pjerin Ndreu merr drejtimin e Degës së Partisë Socialiste të Tiranës. Gazeta "Panorama" BUXHETI I RI 2010/ SHKURTOHET FONDI PËR TË PËRNDJEKURIT DHE PRONARËT Intervistë me drejtorin e AKKP/ Shkurtimet e buxhetit kanë prekur edhe fondin e kompensimit të pronarëve dhe ish-të përndjekurve. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Dëshmia e mikeshës për atentatin, Policia: Franc Konomi u qëllua me 14 plumba 9 milimetër. Topi në Theth, promovim në luginën ku natyra ka ngritur çadrën. Urdhri, jo femra me veshje seksi në KRRTRSH. Gazeta "Shekulli" ZGJEDHJET, KRERËT E RINJ TË PS NË RRETHE Rezultatet përfundimtare, lista e fituesve të zgjedhjeve në Partinë Socialiste. Pjerin Ndreu bëhet kreu i Tiranës. Asambleja Kombëtare drejt votbesimit, kalon numri 161 të vendosur në statut. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Omari/ Berisha do të kontrollojë gjykatat. Letrat e të dënuarit për Enver Hoxhën. Pacientët e onkologjikut pa ilaçe, problem ligji i prokurimeve. Gazeta "Mapo" KUVENDI VË NËN KONTROLL SHISH, ZBULOHET LIGJI I PLOTË Drafti i plotë që i hap dyert e SHISH për Parlamentin. Inspektimet e papritura dhe detyrimi i operatorëve celularë për të zbardhur para deputetëve urdhrat e marrë nga Shërbimi Sekret. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Hapja e kutive, PD propozon Strasburgun. Vrasja e Franc Konomit, hetim pronave në Tiranë. Gazeta "Integrimi" RRITJA E PAGAVE DHE PENSIONEVE/ FILLORETA KODRA: U REALIZUA NJË PREJ PREMTIMEVE TË MËDHA TË LSI Nënkryetarja e LSI-së: Rritja e pagave si burim i mirëqënies së qytetarëve ka qenë dhe vazhdon të jetë prioritet i LSI-së dhe i qeverisë së koalicionit. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Meta, homazhe për viktimat e masakrës së Srebrenicës Hanes Svoboda: Partitë të nisin punën për reformën zgjedhore. /gj.m/
KOMENTE