English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Djeshme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Sport-Botëror/ Spanja kampione bote, Iniesta ngre në qiell iberikët Meta në Srebrenicë: Ngjarje të tilla nuk duhet të përsëriten më Kosovë - Kuvendi nesër dy seanca, për fjalimin vjetor të presidentit dhe për pesë ligje Fundjavë në Velipojë, rekord pushuesish Sport-Merkato/ Lorik Cana: "Shans të luaj në një klub si Gallatasaraj" Durrës: Në portin detar mes bashkëatdhetarëve dhe punonjësve të kufirit PS: Rritja e deficitit buxhetor dhe e borxhit publik do të venë në provë stabilitetin makroekonomik të vendit Kryeministri Berisha: Masakra e Srebrenicës genocidi me i eger i pas luftes se dyte boterore Kodra: Rritja e pagave burim për mirëqënien e qytetarëve Pjerin Ndreu, zgjidhet kryetar i Partise Socialiste per Tiranen Sarandë: Nis edicioni i pestë i festivalit të orkestrave frymore Vlore: Historia dhe monumentet natyrore per turizmin Syd Barret : Shpirti i lire i rokut LAJME NGA BOTA Ekon -Shpërbërja e zonës euro do të nxisë rritjen ekonomike në Evropë Izrael - Policia merr në pyetje Olmert për skandalin e pasurive të patundshme Përmbledhje - Bosnje-Hercegovinë - Përkujtohet 15-vjetori i masakrës së Srebrenicës Afganistan - Të paktën 11 të vrarë nga sulmet e talebanëve Soft News - Një lule afrikano-jugore emërtohet vuvuzela në nder të botërorit 2010 Jemen - Policia shkatërron një rrjet prej 10 anëtarësh të Al Kaedës Afganistan - Të paktën 11 të vrarë nga sulmet e talebanëve BE: Srebrenica krim që nuk mund të përsëritet Cameron: Fajtorët e gjenocidit në Srebrenicë të dalin përpara drejtësisë Davutoglu: BE-ja përbën qëllimin strategjik të Turqisë Serbi - Tadiç kërkon pajtimin e kombeve të ish-Jugosllavisë Speciale - Srebrenicë. 15 vjet më parë...
KOMENTE