English

Ugandë - Arrin Në 74 Bilanci I Viktimave Nga Një Atentat I Dyfishtë

KAMPALA, 12 korrik /ATSH-AFP/ - Bilanci i atentatit të dyfishtë të ndodhur dje në mbrëmje në Kampala, arriti në të paktën 74 viktima, njoftoi sot pas mesdite për AFP një zëdhënës i qeverisë uganzede, Fred Opolot. Dy bomba shpërthyen mbrëmjen e djeshme në një restorant në jug të kryeqytetit ugandez dhe në një klub në lindje të qytetit, ndërkohë që në të dyja ndodheshin shumë njerëz që ishin mbledhur për të ndjekur finalen e Kampionatit Botëror të Futbollit ''Afrikë e Jugut 2010'', Spanjë-Holandë./ /i.p/
KOMENTE