Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Francë - Sarkozy Pret Kreun E Diplomacisë Saudite Saoud Al-Fayçal
English

Francë - Sarkozy Pret Kreun E Diplomacisë Saudite Saoud Al-Fayçal

PARIS, 13 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Nicolas Sarkozy do të presë sot në mbrëmje ministrin saudit të Punëve të Jashtme, princin Saoud al-Fayçal, për bisedime mbi situatën ndërkombëtare, kryesisht në Lindjen e Mesme dhe marrëdhëniet mes dy vendeve, njoftoi sot Elize. Princi Saoud al-Fayçal mbërriti në Paris dhe do të përuronte në ekspozitën "Rrugët e Arabisë, arkeologjia dhe historia e Mbretërisë Arabisë Saudite" në muzeun e Luvrit. Shefi i diplomacisë saudite zhvilloi sot një takim me homologun e tij francez, Bernard Kouchner. Sipas Ministrisë së Jashtme, dy ministrat prekën tema si situata në Lindjen e Mesme, Libanin, Iranin dhe Afganistanin dhe u theksua me këtë rast "rëndësia" që komuniteti ndërkombëtar të "rishtojë përpjekjet për uljen e tensioneve në rajon"./ /i.p/
KOMENTE