English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Djeshme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Energjia, Merxhani: Shqipëria, mundësi të mëdha për investime Meta: Prioriteti ynë, ruajtja e stabilitetit makroekonomik në funksion të një zhvillimi ekonomik të qëndrueshëm Michelsen: Presidenca belge nxit perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor Ndërron jetë mjeku Arqile Boti Bregu akuzon Ramën për mungesën e shkollave në njësinë nr. 9 Kosovë - FSK fillon aksionin e parë të çminimit P/ligji i SHISH/ PS: Qeveria synon të vërë nën kontroll institucionet Presidenca belge do të mbështesë Shqipërinë në heqjen e vizave dhe statusin e vendit kandidat Prioriteti më i lartë i Presidencës belge, zgjerimi i BE-së Topi: Integrimi europian, përparësi kryesore e politikës së jashtme shqiptare Berisha: Qeveria e vendosur për të realizuar çdo reformë që i shërben integrimit të vendit Berisha: Shkurtuam shpenzimet buxhetore për të mos lejuar rritjen e borxhit publik Ambasadori belg: Zgjidhja e krizës në mënyrë transparente dhe kushtetuese PS: Maxhoranca të pranojë ngritjen e komisionit hetimor Ambasadori Michelsen konfirmon mbështetjen e Presidencës belge për liberalizimin e vizave Botëror-Soft News/ Berisha, "Finalja e kupës së botës, e shkëlqyer" Berisha: Maxhoranca ka vullnet të plotë për zbatimin e rezolutës së PE-së Sejdiu: Kosova çdo ditë e më shumë po e ndërton shtëtësinë Kuvend/ Komisioni i Ligjeve rrëzon kandidaturën e Vexhi Muçmataj për anëtar i Gjykatës së Lartë Bode në Kuvend: Rritja ekonomike 4.1 % Berisha: Të vendosur të ecim përpara drejt dixhitalizimit të shërbimeve Shqipëria progres në arritjen e objektivave të mijëvjeçarit Reportazh/ Himare: Rruga e re shton pushuesit në Dhromadhes LAJME NGA BOTA Meksikë: Pesë të vdekur gjenden në një autoveturë në Monterrey Francë - Sarkozy konfirmon riorganizimin e qeverisë në vjeshtë Spanjë - Një turmë e madhe njerëzish pret kampionët në qendër të Madridit Ekon - Greqia: Rënie e deficitit me 46 për qind tremujorin e parë të vitit Rajon - Ivanov: Takimet Gruevski-Papanderu alternativë për nivel besimi dypalësh Fayman: Progresi i Kroacisë drejt anëtarësimit në BE model për Ballkanin Polanski - Zvicra i thotë jo ekstradimit, lirohet regjisori Ugandë - Arrin në 74 bilanci i viktimave nga një atentat i dyfishtë SHBA - Një telefonatë e Chapmanit shpejtoi arrestimet e spiunëve rusë Serbia dhe Turqia nënshkruajnë marrëveshjen për ndërtimin e autostradës Beograd-Mali i Zi Itali - Policia sekuestron 1,3 miliardë euro pasuri të mafias Një valë të nxehti përfshin Gjermaninë Greqi - "Apojevmatini'': Kriza qeveritare paralajmëron zgjedhje të reja Ekon - FMN: Azia duhet të jetë vigjilente përballë turbulencave të mundshme ekonomike Josipoviç në vizitë zyrtare në Maqedoni
KOMENTE