English

Kavajë, kapet i shumëkërkuari Eduardo Sokol Krasniqi

Kavajë, 16 korrik, NOA - Kapet në Kavajë i shumëkërkuari Eduardo Sokol Krasniqi, i dënuar në mungesë me 18 vjet burg.

Policia e shtetit njofton se përgjatë ditës së sotme, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, arrestuan të shumëkërkuarin, 39 vjeçarin, Eduardo Sokol Krasniqi nga fshati Karpen i Kavajës.

Eduardo Krasniqi ra në prangat e policisë sot në mesditë në Karpen të Kavajës, pasi ishte person i shpallur në kërkim nga Gjykata e Shkallës së Parë, në Brindisi të Italisë.

Autoritetet e italiane e kishin dënuar në mungesë të kërkuarin me 18 vjet burg, Eduardo Sokol Krasniqin, pasi 39 vjeçari akuzohet për veprat penale të trafikimit të lëndëve narkotike, në bashkëpunim dhe krijimin e drejtimin e organizatës kriminale.

Ndërkohë, në ngarkim të tij edhe Prokuroria e Kavajës, ka lëshuar urdhërin e ndalimit dhe konsumimit të veprave penale të lartpërmendura.

Eduardo Krasniqi do të dërgohet për në vendin e vuatjes së dënimit për veprat penale të cituara më lart.

mit/NOA
KOMENTE