English

Shba - Obama Vlerëson Jemenin Për Luftën Kundër Terrorizmit

UASHINGTON, 16 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Barack Obama vlerësoi dje vendosmërinë e Jemenit për luftën kundër terrorizmit gjatë një bisede telefonike me homologun jemenit, Ali Abdullah Saleh, theksoi Shtëpia e Bardhë. "Presidenti Obama vlerësoi vendosmërinë e Jemenit për t'i bërë ballë kërcënimeve terroriste kundër popullit jemenit dhe përmendi sakrificat e bëra nga forcat jemenite të angazhuara në këto përpjekje'', sipas një raporti të bisedës publikuar dje nga Shtëpia e Bardhë. "Ata gjithashtu përmendën kërcënimet e vazhdueshme nga Al Kaeda në Gadishullin Arabik dhe asistencën ndërkombëtare në Jemen në përpjekjet për të luftuar kundër terrorizmit'', vijon raporti./ /ec/ a.jor.
KOMENTE