English

Sport: Basketboll - Vdes Kampioni Olimpik Rus, Aleksander Boloshev

TIRANE, 16 korrik/ATSH-AFP/. - Ish-basketbollisti i mirenjohur rus, Alexander Boloshev, kampion olimpik me vendin e tij ne 1972, ka gjetur vdekjen ne nje aksident ne Volograd ne Rusi, beri te ditur te premten media lokale. Boloshev, 63 vjeç, kampion i botes ne 1974, la luajtur me Dinamo Volgograd dhe Dinamo Moska, duke fituar Eurobasket ne 1969 e 1971. /a.ke/
KOMENTE