English

Sport: Real Madrid - Pedro Leon (Getafe) Nenshkruan Per 6 Vjet

TIRANE, 16 Korrik/ATSH-AFP/. - Mesfushori i Getafe, Pedro Leon, ka nenshkruar nje kontrate per 6 vjet me Real Madrid, beri te ditur klubi klubi madrilen. Spanjolli 23-vjeçar, i cili luan ne krahun e djathte, ka luajtur 35 ndeshje dhe shenuar 8 gola per Getafe, qe zuri vendin e 6-te ne sezonin e kaluar. Real Madrid nuk ka dhene detaje te kontrates, por transferta mendohet per 10 milion euro, sipas televizionit publik TVE./a.ke/
KOMENTE