English

Titujt E Lajmeve Kryesore Te Transmetuara Diten E Djeshme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI FIER, META: JEMI GATI T'I OFROJMË LIDERIT TË OPOZITËS ASISTENCËN TONE NIS SEANCA PLENARE E KUVENDIT PRESIDENTI TOPI DEKRETON MEDI BICIN ANËTAR TË GJYKATËS SË LARTË PR/REZOLUTA E PE-BEJA: HAP I RI PËR LIBERALIZIMIN E VIZAVE PËR SHQIPËRINË FAJON: TË GJENDET KOMPROMISI PËR ZGJIDHJEN E KRIZËS POLITIKE PRIFTI: PS MANIPULON FAKTET PËR PASURINË TIME KUVENDI DEBATON PËR P/LIGJIN E 'POLICISË GJYQËSORE' SHALSI: MINISTRAT IMAMI DHE BREGU JANË ZËNË NË PANIK EKSPERËT E BE-së PËRFUNDOJNË MISIONIN TEKNIK NË TIRANË META PJESËMARRËS NË TAKIMIN E KËSHILLIT MINISTERIAL TË OSBE-së NË KAZAKISTAN KODI RRUGOR, QEVERIA KATËRFISHON GJOBAT PËR DREJTUESIT QË SHKELIN RREGULLAT E QARKULLIMIT TIRANË: BASHKIA NIS NJE PLAN MASASH PËR INFRASTRUKTURËN RRUGORE PRESIDENTI TOPI DEKRETON DISA LIGJE TË RËNDËSISHME JEHONE NGA SHBA/ MBESHTETJE PER AKTIVITETIN E FONDACIONIT "NENE TEREZA" KUVEND/ RUÇI: PËRGJEGJËSIT E MASAKRËS SË TIVARIT T'I GJEJË KOSOVA KUVEND/TOPALLI: HETIMI I MASAKRËS SË TIVARIT, PËRGJEGJËSI KOMBËTARE KUVENDI MIRATON NGRITJEN E KOMISIONIT HETIMOR PËR MASAKRËN E TIVARIT MB: PRONAT E LIRA DO T'I RIKTHEHEN TREGUT LAJME NGA BOTA VATIKANI ASHPËRSON NDJESHËM RREGULLAT DHE MASAT NDAJ PEDOFILISË KOSOVË: THAÇI JAVËN E ARDHSHME NË SHBA, TAKON ZV/PRESIDENTIN JOSEPH BIDEN KINA DRUHET NGA PËRMBYTJET E MËDHA, NË JAPONI EVAKUOHEN 300 MIJË PERSONA PËR SHKAK TË SHIRAVE TË RRËMBYESHËM JAPONI - BANKA QENDRORE PARASHIKON RRITJE TË QËNDRUESHME KËTË VIT KOSOVË: KRYEMINISTRI THAÇI SHKARKON ZËVENDËSMINISTRIN E TRANSPORTIT KRIZA - SHBA - REKORD I SEKUESTRIMEVE TË BANESAVE NGA ANA E BANKAVE EKON - TURQI - PAPUNËSIA PËSON RËNIE ME 12 PËR QIND KOSOVË - THAÇI: POLITIKA E QEVERISË PËR VERIUN E VENDIT ËSHTË SHUMË E QARTË BARROSO: MARRËDHËNIET BE-SHBA NUK KANË ARRITUR POTENCIALIN E DUHUR THAÇI: PAS GJND-së, KOSOVA HYN NË NJË FAZË TË RE NJOHJESH BRATISLAVË - NDËRTESA E AKADEMISË SË SHKENCAVE PËRFSHIHET NGA NJË ZJARR I FUQISHËM /a.ke/
KOMENTE