English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Kryeministri Berisha përuron fillimin e punimeve për rikonstruksionin e sistemit të furnizimit me ujë, Berat-Kuçovë Basha : Performanca e policisë së shtetit, e rëndësishme në liberalizimin e vizave Meta: Thellim të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kazakistanit Meta: Të gatshëm për të përfituar nga përvoja e OSBE-së për lirinë e shtypit Ministri Prifti reagon ndaj padisë që PS ka ngritur ndaj tij PD : Bashkia e Tiranës keqpërdor taksat e qytetarëve Rama: Po përshkallëzohet kriza ekonomike Kola: Në 6 muaj, numri i bizneseve të reja u rrit 48 % Intesa Sanpaolo synon zbatimin e skemave te reja per mikrofinancimin e SME-ve Komisioni parlamentar për Arsimin diskuton ndryshimet më ligjin e arsimit të lartë Pipero: Ministria e Shëndetësisë nuk ndërhyn në organizimin e tenderave të medikamenteve Kreu i Bashkisë së Vorës dëshmon për çështjen "Gërdeci" Tiranë: 10 autobuzë të rinj i shtohen transportit urban Elbasan: Sktori i krimit ekonomik, sekuestron 80 lloje medikamentesh kontrabandë Trafiku i narkotikëve/arrestohet Eduardo Krasniqi, i dënuar në mungesë nga drejtësia italiane Sekuestrohet në Linzë 9 kg kanabis sativa, në kërkim 26 vjeçari Aksident në superstradën Milot-Rrëshen, në gjendje të rëndë dy 18-vjeçarë Vlore: Vritet me armë zjarri një 37-vjecar Ministria Mbrojtjes: 43 prona të lira të ushtrisë në administrim të pushtetit vendor Shpallen rezultatet e provimeve me zgjedhje PS : Autonomia universitare, një farsë e qeverisë Prokuroria rikthen në disa shtete 4 makina të vjedhura Mbetjet urbane problem, zgjidhja vetëm nëse kemi një koordinim dhe integrim të gjithë faktorëve Bujtinat e qytetit "Studenti", në pritje të studentëve të rinj Mbresa/ Në kërkim dhe gjetje të AFP -së LAJME NGA BOTA BE fillon bisedimet për një marrëveshje asocimi me Azerbajxhanin Ekonomi - Euro arrin kuotën 1,30 dollarë për herë të parë që nga maji Merkel në Kinë, marrëveshje prej miliarda dollarësh Greqi - Grevë e bankave që kërkohen të blihen nga ''Banka e Pireut'' Turqi - Policia arreston 29 persona të dyshuar për lidhje me Al-Kaedën Greqi - Kriza ekonomike shkakton edhe probleme shëndetësore te qytetarët Ekon - Fillon: Kriza debitore e greqisë do ta bëjë evropën më të fuqishme Mjekësi - Gratë kanë kujtesë më të fortë se burrat ''The New York Times'': Amiri ka qenë agjent i Cia-s për disa vite Sondazh - Izraelitët vazhdojnë ta konsiderojnë administratën Obama si propalestineze Greqi - Një tërmet 5,1 ballë rihter godet ishullin Hios Japoni - Të paktën pesë të vdekur dhe tetë të zhdukur nga shirat e rrëmbyeshëm Grupi Sunit ''Joundallah'' merr përgjegjësinë e atentatit në Iran Irak - rreth 30 të vdekur pas zjarrit në një hotel Shba - Obama vlerëson Jemenin për luftën kundër terrorizmit Iran - Të paktën 22 të vdekur nga dy atentate kamikaze kundër një xhamie Gjeorgjia fillon negociatat për asocim me BE-në /a.s/
KOMENTE