English

Urgjent - Irak - Rreth 30 Të Vdekur Pas Zjarrit Në Një Hotel

SULEJMANIA (Irak), 16 korrik /ATSH-AFP/ - Rreth 30 persona humbën jetën dhe 22 të tjerë u plagosën, pas zjarrit në një hotel në Sulejmania, në veri të Irakut, njoftoi sot drejtori i spitalit të qytetit. "Kemi marrë trupat e rreth 30 personave dhe ndërmjet tyre gjenden gra, fëmijë dhe të huaj'', tha drejtori Ricot Hamma Rachid. Zjarri shpërtheu dje në mbrëmje në orën lokale 22:30 në hotelin ''Soma''./ a.jor.
KOMENTE